Haber Nöbeti

reklam

TURKCELL, VODAFONE VE TÜRK TELEKOM’A 14,3 MİLYAR LİRA PARA CEZASI…

TURKCELL, VODAFONE VE TÜRK TELEKOM’A 14,3 MİLYAR LİRA PARA CEZASI…
1 views
21 Şubat 2020 - 18:56
HİKMET SOFU
İŞTE İSTEDİĞİMİZ BU! HERKES GÖREVİNİ YAPMALI, YAPMAYAN CEZALANDIRILMALI!..
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), 26 Eylül 2019’da meydana gelen 5,8’lik Silivri depremi sonrası Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında gerekli altyapı iyileştirmelerini yapmadıkları gerekçesiyle Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’a para cezası kesti.
BTK, Silivri depremin ardından hatları kullanılamayan Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’a toplamda 14.3 milyon lira para cezası kesti.
ALTYAPIYI İYİLEŞTİRMEME CEZASI
Basında yer alan habere göre, Elektronik Haberleşme Kanunu kapsamında gerekli altyapı iyileştirmelerini yapmadığı gerekçesiyle Turkcell’e bir saat 15 dakikalık kesinti nedeniyle 2018’deki net satış tutarı 13 milyar 935 milyon 760 bin 609 liranın yüzbinde 15’ine denk gelen 2 milyon 90 bin liralık para cezası kesildi.
Vodafone’a da bir saat 45 dakikalık kesinti nedeniyle 2018’in net satış tutarı 8 milyar 196 milyon 856 bin 873 liranın onbinde 3’ü oranında, 2 milyon 459 bin lira ceza kesildi.
Türk Telekom’a da 27 saatlik kesinti nedeniyle 2018’deki net satış tutarı olan 7 milyar 532 milyon 437 bin 126 liranın onbinde 7’si oranında, 5 milyon 272 bin lira ceza kesildi.
Türk Telekom’a, devletin kararı olmaksızın ülke genelinde birçok ildeki radyo erişim şebekesi elemanlarından BSC ve RNC’lerin kapatılması nedeniyle 4 milyon 519 bin lira daha verildi.
DEVLET MEKANİZMASI ÇALIŞTIRILIRSA, HALKIN KARŞILAŞTIĞI SORUNLARIN BİRÇOĞU ÇÖZÜLÜR!..
Devlet dediğin devlet, vatandaşını eşkiya, mafya, hırsız ve çeteden koruyan tedbirleri alır. Hainlere fırsat vermez, göz açtırmaz!…
Türk Milleti’nin çiftliğinde oraya buraya gelişigüzel at koşturamazlar. Har vurup harman savuramazlar…
Kamu kurumları, özel şirketler ve kişiler sorun üretmeyi bırakırlar!..
Bilimsel bilgiye, dürüstlüğe, doğruluğa, iyiye, güzele, sağlama, ucuza, tasarıma, üretime, icada, inovasyona, gelişmeye, markaya, imaja, insani ilişkilere, toplam kaliteye yönelirler!..
İKTİDAR VAR MIDIR DEVLETİ DEVLET GİBİ İŞLETMEYE?
Haber : Hikmet SOFU
Bayrak Yayıncılık
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.