sapanca bungalov evleri

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

DOLAR 18,6364 -0.01%
EURO 19,5138 0.52%
ALTIN 1.052,980,12
BITCOIN 302211-1,83%
İstanbul
13°

PARÇALI BULUTLU

17:46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

MİLLET PARTİSİ’NDEN MUHTEŞEM TÜRKİYE’YE DAVET

MİLLET PARTİSİ’NDEN MUHTEŞEM TÜRKİYE’YE DAVET

ABONE OL
Nisan 29, 2022 17:56
MİLLET PARTİSİ’NDEN MUHTEŞEM TÜRKİYE’YE DAVET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sayın Basın Mensupları,

Saygıdeğer Dava Arkadaşlarım, Aziz Vatandaşlarım, Büyük Türk Milleti,

Millet Partisi’nin ittifaklar konusundaki görüşlerini ifade etmek üzere davetimizi kabul ederek geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, hoşgeldiniz…

Anayasamızda ve Siyasi Partiler Kanununda siyasi partiler,demokratik siyasi hayatın vazgeçilmez unsuru olarak kabul edilmiştir.

Millet Partisi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca tespit edilen ve halen faaliyette olan siyasi partiler içinde, kuruluş tarihine göre 22.03.1984 tarihinde kurulan üçüncü parti konumundadır. Öte yandan Millet Partisi, YSK tarafından 14.01.2022 tarihinde yapılan açıklamaya göre seçimlere katılma hakkına sahip olan bir partidir.

28.06.2014 günlü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğü giren 2820 sayılı Kanunun 104’üncü maddesine eklenen fıkra ‘Anayasa Mahkemesince temelli kapatılan veya siyasi parti siciline kayıtlı bulunan siyasi partilerin isimleri, amblemleri, rumuzları, rozetleri ve benzeri işaretleri aynen ve iltibasa mahal verecek şekilde başka bir siyasi partice kullanılmayacağı gibi, daha önce kurulmuş Türk devletlerine ait topluma mal olmuş bayrak, amblem ve flamalar da siyasi partilerce kullanılmaz.’ şeklindedir.

Hal böyleyken altılı masayı oluşturan siyasi partilerin yürüttüğü ittifak çalışmalarında; partimizin kurumsal ismi mahiyetindeki “Millet” isminin ittifak olarak kullanılması siyasi ahlaka aykırı, haksız ve hukuksuzdur. Bilindiği üzere siyasi partiler mevzuatı gereğince partimizin adı “MİLLET PARTİSİ” şeklinde tescilli olup, tüzel kişilik adımız olan “MİLLET” sözcüğünün herhangi bir parti ya da partiler grubu tarafından kullanılması kabul edilemez. Kaldı ki bu durumun etik olmamasının yanında kamuoyu tarafından yanlış anlaşılmalara müsait olduğu ve bir takım karışıklıklara da sebebiyet vereceği aşikardır. Bu karışıklığın seçim sürecinde büyüyerek devam edeceği de izahtan varestedir. “MİLLET” isminin parti tüzel kişiliğimiz için siyasi bir marka niteliğinde olması ve yukarıda açıkladığımız sebeplerle “Millet” isminin ittifak adı olarak kullanılmasına itiraz etmekteyiz. Büyük Kurultay konuşmamızda izah ettiğimiz üzere; Millet Partisinin isminin herhangi bir ittifak adı olarak anılmasına itirazımız 6’lı masayı oluşturan bazı siyasi partilerce anlayışla karşılanmış ve ismimiz bu ittifakın ismi olarak kullanılmamaya başlanmıştır. Bu konuda gereken nezaketi ve hassasiyeti gösteren parti genel başkanlarına ve kurmaylarına teşekkür ederiz. Ancak kurmaylarının gösterdiği bu nezakete, iktidara haklı olarak siyasi ahlak dersi vermeye kalkışan ana muhalefet partisi liderinin yine ismimizi kullanarak, ittifak isminden bahsetmesi kabul edilemez. Mal bulmuş mağribi gibi sürdürdüğü bu hatasından dönmemesi halinde kendisini açıkça kınayacağımızı ve bundan sonra bu ittifakın adına Gasp İttifakı diyeceğimizi ilan ediyoruz.

Türkiye, olağanüstü potansiyele sahip, olağanüstü kıymetleri barındıran büyük bir ülkedir. Keza Türk Milleti her şeyin en güzeline layık büyük bir millettir. Fakat ne yazık ki Türkiye bugün hak ettiklerinin tam aksine kötü bir durumda, karanlıklarla boğuşan, dibe vurmuş aciz bir ülke konumuna getirilmiştir.

Halkımızın büyük ekseriyeti yakıcı, derin bir yoksulluk ve sefalet yaşamaktadır, ekonomimiz duvara toslamıştır. Gençlerimiz, gelecek kaygısı içinde hayattan bıkkın halde yurt dışına gitmeyi kurtuluş olarak görmeye başlamıştır. Ülkemizde işsizlik rakamları çok ürkütücü boyutlara ulaşmıştır. Bütün kesimler; işçisi, memuru, köylüsü kentlisi, emeklisi, genci yaşlısı, ev hanımı… Herkes mustariptir.

Bir başka ciddi sorunumuz; ekonomik olduğu kadar güvenlik ve sosyal açıdan yaşadığımız sığınmacılar sorunudur.

Meselelerimiz bunlarla da sınırlı değil… Mesela her gün yeni hukuk skandalları gözlemlemekteyiz. Ne yazık ki günümüzde adalet ayaklar altındadır. Torpil, rüşvet, yolsuzluk ve partizanlık ayyuka çıkmıştır. Eğitim kalitesi düşmüştür. Tarımda dışa bağımlılık artmıştır… Hâsılı ülkemizin meseleleri saymakla bitmiyor. Türkiye içeride aciz ve güçsüz, dışarıda ise itibarını kaybetmiş durumdadır. Ülke tek bir şahsın iki dudağından çıkacak kelimelerle yönetilmektedir.

Bütün bunlardan daha elim ve daha vahimi ise bize göre Türkiye varoluş ve beka sorunu ile karşı karşıyadır!

İktidar sahipleri ve ortakları yaşadığımız sorunlara çare üretmek yerine gaflet ve dalalet içerisinde, pembe tablolar çizerek gerçeklerin üstünü örtmekle meşguldür. Muhalefeti ve müphem “dış güçleri” suçlayıp gündemi meşgul ederek sorumluluktan kaçmaktadır.

Bunlara karşılık muhalefet partileri, iktidara çözüm önerileri sunmak yerine kısır polemikler içerisinde varlıklarını idame ettirmenin telaşında görünüyor.

Türkiye, iktidarın oluşturduğu “Cumhur ittifakı” ile muhalefet bloğunun oluşturduğu altılı masanın cenderesinde yok oluşa doğru sürüklenmektedir. İktidarın da muhalefetin de çözüm üretme kabiliyeti yoktur! Böyle bir meseleleri de yoktur!

Millet Partisi; AKP’nin 20 yıllık günahının, hatalarının, ülkeyi ekonomik, sosyal, kültürel, adli yönlerden uçuruma sürüklemesinin tarihi vebaline ortak olamayacağı için Cumhur İttifakında yer almayacaktır. BOP eş başkanlığı, Esed, Fetö, açılım-saçılım süreçlerinde sürekli aldanan bir iktidarın ittifakında yer almayacaktır. Hele hele milliyetçilik ile ırkçılığı birbirine karıştırarak, milliyetçilik ayaklarımın altındadır diyen bir zihniyetle aynı ittifak içinde olmayacaktır.

Millet Partisi olarak tarihe not düşüyoruz. 6’lı masa ittifakında yer alan muhafazakar partiler, CHP’nin oyununa gelmemelidir. Aziz Milletimizin, Tek parti-milli şeflik döneminden sonra tek başına iktidar yüzü göstermediği bu partiyi kendi elleri ile iktidara taşımasınlar. Hele hele yedeğinde tuttuğu HDP ile birlikte iktidar olmasına sebep olmamalılar. Bu tarihi bu uyarıdır. İş işten geçtikten sonra çözüm aramak hamakat olacaktır. Bu haliyle Millet Partisi’nin 6’lı masada yer alması imkan dahilinde gözükmemektedir.

Millet Partisi, bu kötü gidişe “dur deme” kararındadır! Ekonomik, sosyal, siyasal meseleler karşısında çözüm üretecek, daha önemlisi varlık ve bekâ sorununu ortadan kaldıracak bir formül geliştirmektedir!.. Biz diyoruz ki Türkiye, ikiden büyüktür! Türk halkı iki seçenekli dayatmaya mahkûm değildir!.. Türkiye; kırk katır mı kırk satır mı ikilemine mahkum edilemez.

Tek derdi ve ortak paydası “vatan” olan, köklerini tamamen bu topraklardan ve kadim tarihinden alan, ülkenin geldiği durumdan ıstırap duyan herkese davetimizi yapacağız. Buradan hareketle üçüncü yol olarak Muhteşem Türkiye’nin yolunu açıyoruz.

Millet Partisi’nin ittifak davetinin özü şudur: derdi koltuk sevdası olmayan bir ittifak! Derdi millet olan bir ittifak: derdi özgür insan, egemen millet ve egemen devlet olan ilkeli bir ittifak, erdemliler ittifakı!

Ayırt etmeden bütün insanlarımızı şefkatle kucaklayarak, milletimizin bütün katmanlarını devlet sahibi yapan toplumsal sözleşmeye bağlı bir ittifak!

Aziz Vatandaşlarım,

Büyük Türk Milleti şahit olsun ki, sağlam temellere dayanmayan ittifaklar yıkılır gider, milletin ümitlerini de yıkar, zamanını da enerjisini de boşa harcar…

Biz Millet Partisi olarak insanımıza, milletimize ve partilere yeni bir ittifak teklif ediyoruz! Sağlam temellere dayanan, ilkeli, ahlaklı, meşru, hukukî, adil, emin, dürüst bir ittifak! Milletimizi ve ülkemizi fakirlikten, yoksulluktan, geri kalmışlıktan, cehaletten, kültürsüzlükten, köksüzlükten, hukuksuzluktan, adaletsizlikten, kutuplaşmadan, esaretten kurtaracak; ileri, güçlü, kadir, Muhteşem Türkiye yapacak bir ittifak, bir toplumsal sözleşme!..

Çözüm bütün vatanseverlerin ve milli/ulusal partilerin oluşturacağı, Millet Partisinin tarihi tecrübesi ile yer alacağı, Muhteşem Türkiye’nin yolunu açacak yerli ve milli ittifaktadır.

İttifak, insanın, milletin ve devletin her alanda dirilişini sağlayan ve yücelten bir inkılabı gerçekleştirmek, bir millî rönesans hamlesi ile Türkiye’yi ‘Muhteşem Türkiye’ yapma hedefine yönelik olmalıdır.

Amacı; böylesine yüce ve büyük bir ittfak, maşru, bilimsel, hukuki, ilkeleri olan; insanın ve egemen milletin hizmetkarı, Milletimizin bütününü ayırmadan, sevgi ve şefkatle birlikte kucaklayacak bir ittifak olmalıdır.

Millet Partisi böyle bir ittifakı teklif etmektedir. Bu ittifak hürriyet içinde herkese, her kesime ve ilkeleri olan her partiye açık bir davettir.

Yıllar önce Bilge liderimiz Edibali’nin Kuvâ-yi Milliye ruhuyla başlattığı, Yeniden Milli Mücadele çizgisini ortaya koymuştuk. Sonra merhum Genel Başkanımız büyük fikir ve dava adamı Aykut Edibali’nin öncüsü olduğu, 1991 yılında rahmetli Erbakan ve rahmetli Türkeş ile başlattığı ittifakı gerçekleştirmiştik. Türkiye de ittifakın rehberi Edibalidir, ittifakın öncüsü Millet Partisi’dir. Şimdi Edibali’nin gösterdiği istikamette, yeni bir hamle ile kalıcı büyüyen bir milli oluşum için açık davetimizi mazisi temiz, derdi Vatan olan tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilere buradan ilan ediyoruz!

İvedilikle çözmek zorunda kaldığımız yoksulluk, işsizlik vb. sorunların yanında güçlü, ileri ve mutlu bir Türkiye hayalimiz var. Dilimizi, dinimizi, kültürümüzü, bayrağımızı, vatanımızı her türlü tehdit ve tehlikeye karşı koruma irademiz var… Türkiye, sadece kendisi için yaşayan bir ülke değildir, bütün dünyaya karşı sorumluluklarımız olduğuna inanıyoruz. Allah’ın izniyle milletimizi hak ettiği seviyeye yükseltmek, ülkemizin ve insanlığın problemlerini çözmek kararındayız! Bunu nasıl başaracağız?.. Ortak akılla, milli ruhla bütün milli güçleri “Muhteşem Türkiye” ülküsünde birleştirerek!

Çözümün adresi Millet Partisi’dir. Çözüm Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Amasya tamiminde, Erzurum ve Sivas Kongrelerinde ortaya koydukları formüldür. Evet, vatanın bölünmez bütünlüğü tehlikededir, Milletin istiklâli tehlikededir. Biz de onlar gibi diyoruz ki, kurtuluşu bu millet başaracaktır…

“Milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır!”

İşte bu çerçevede bir milli manifesto hazırlıyoruz. Bu manifesto etrafında bütün vatanseverleri buluşturacağız. Muhteşem Türkiye yolundaki mutabakat metnini yakında Türk Milletine arz edeceğiz. Tüm siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, vatansever aydınlarımıza arz edeceğiz. İnanıyoruz ki Türkiye hayırda sevgide barışta birlik olacaktır. Türkiye, hukuk devleti, gerçek demokrasi, gerçek laiklik, kerim devlet, bilim toplumu ve bilge devlet haline gelecek ve barış medeniyetini yükseltecektir.

Tarihin ve milletin, siyasetin önüne koyduğu esas mesele; bir veya birkaç parti arasında geçici bir uzlaşma meselesinden ibaret değildir. Türkiye’nin ihtiyacı, orijininden kopmuş ve çerçevesi dağılmış olan siyasetin yeniden yapılandırılması, düzeltilmesi, derlenip toparlanması; ahlâk, usul, üslup, adap ve hedef olarak yeniden düzenlenmesidir. Hedef; yeni medeniyetin temellerinin atılması, milletimizin maddi ve manevi yücelişinin sağlanmasıdır. Bunun başarılması için artık ülkenin içinde bulunduğu bu duruma çare olamayacağı ayan beyan ortada olan mevcut ittifaklardan ayrı üçüncü bir ittifaka ihtiyaç vardır.

Mukaddeslerin korunması, din, itikat, vicdan, felsefî ve ahlaki kanaat ve ibadet hürriyeti tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ayrımsız olarak Anayasa ve kanunlarla teminat altına alınmış ve her türlü taarruza, kınamaya karşı korunmuş temel hakların başında geldiğini vurguluyoruz!

Sözünü ettiğimiz mutabakat belgesinde dile getirilecek görüşler, hedefler, ölçüler ve usuller; Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nda ifadesini bulan hükümler ve bu hükümlerin zaruri ve akli sonuçları olacaktır.

Cumhur ittifakı ve altılı masanın cenderesi ve kör döğüşü dışında ülkemizi Muhteşem Türkiye’ye götürecek yerli, milli üçüncü ittifakın Büyük Türk Milleti tarafından kabul göreceğine inanıyoruz.

Bu kutlu yürüyüşün meşalesini İstiklal Savaşı’nın son hamlesini yaparak bağımsızlığımızı taçlandıran, hürriyetimizin sembolü İzmir’den ilan ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz.

Geleceğin güzel olacağına inanıyor aziz milletimizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

Cuma NACAR

MİLLET PARTİSİ GENEL BAŞKANI

Adana genç escort Çukurova genç escort Seyhan genç escort Ankara genç escort Mamak genç escort Etimesgut genç escort Polatlı genç escort Pursaklar genç escort Haymana genç escort Çankaya genç escort Keçiören genç escort Sincan genç escort Antalya genç escort Kumluca genç escort Konyaaltı genç escort Manavgat genç escort Muratpaşa genç escort Kaş genç escort Alanya genç escort Kemer genç escort Bursa genç escort Eskişehir genç escort Gaziantep genç escort Şahinbey genç escort Nizip genç escort Şehitkamil genç escort İstanbul genç escort Merter genç escort Nişantaşı genç escort Şerifali genç escort Maltepe genç escort Sancaktepe genç escort Eyüpsultan genç escort Şişli genç escort Kayaşehir genç escort Büyükçekmece genç escort Beşiktaş genç escort Mecidiyeköy genç escort Zeytinburnu genç escort Sarıyer genç escort Bayrampaşa genç escort Fulya genç escort Beyoğlu genç escort Başakşehir genç escort Tuzla genç escort Beylikdüzü genç escort Pendik genç escort Bağcılar genç escort Ümraniye genç escort Üsküdar genç escort Esenyurt genç escort Küçükçekmece genç escort Esenler genç escort Güngören genç escort Kurtköy genç escort Bahçelievler genç escort Sultanbeyli genç escort Ataşehir genç escort Kağıthane genç escort Fatih genç escort Çekmeköy genç escort Çatalca genç escort Bakırköy genç escort Kadıköy genç escort Avcılar genç escort Beykoz genç escort Kartal genç escort İzmir genç escort Balçova genç escort Konak genç escort Bayraklı genç escort Buca genç escort Çiğli genç escort Gaziemir genç escort Bergama genç escort Karşıyaka genç escort Urla genç escort Bornova genç escort Çeşme genç escort Kayseri genç escort Kocaeli genç escort Gebze genç escort İzmit genç escort Malatya genç escort Manisa genç escort Mersin genç escort Yenişehir genç escort Mezitli genç escort Erdemli genç escort Silifke genç escort Akdeniz genç escort Anamur genç escort Muğla genç escort Bodrum genç escort Milas genç escort Dalaman genç escort Marmaris genç escort Fethiye genç escort Datça genç escort Samsun genç escort Atakum genç escort İlkadım genç escort Adıyaman genç escort Afyonkarahisar genç escort Ağrı genç escort Aksaray genç escort Amasya genç escort Ardahan genç escort Artvin genç escort Aydın genç escort Balıkesir genç escort Bartın genç escort Batman genç escort Bayburt genç escort Bilecik genç escort Bingöl genç escort Bitlis genç escort Bolu genç escort Burdur genç escort Çanakkale genç escort Çankırı genç escort Çorum genç escort Denizli genç escort Diyarbakır genç escort Düzce genç escort Edirne genç escort Elazığ genç escort Erzincan genç escort Erzurum genç escort Giresun genç escort Gümüşhane genç escort Hakkari genç escort Hatay genç escort Iğdır genç escort Isparta genç escort Kahramanmaraş genç escort Karabük genç escort Karaman genç escort Kars genç escort Kastamonu genç escort Kırıkkale genç escort Kırklareli genç escort Kırşehir genç escort Kilis genç escort Konya genç escort Kütahya genç escort Mardin genç escort Muş genç escort Nevşehir genç escort Niğde genç escort Ordu genç escort Osmaniye genç escort Rize genç escort Sakarya genç escort Siirt genç escort Sinop genç escort Sivas genç escort Şanlıurfa genç escort Şırnak genç escort Tekirdağ genç escort Tokat genç escort Trabzon genç escort Tunceli genç escort Uşak genç escort Van genç escort Yalova genç escort Yozgat genç escort Zonguldak genç escort

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

escort bayan ankara antalya otele gelen escort izmir eskort bursa escort bayan