Haber Nöbeti

organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

reklam

Millet Partisi Kütahya Tavşanlı İlçe Başkanı Sayın Halil Özcan: Ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmeye çağırıyorum

Millet Partisi Kütahya Tavşanlı İlçe Başkanı Sayın Halil Özcan: Ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmeye çağırıyorum
428 views
28 Temmuz 2020 - 14:29

Millet Partisi Kütahya Tavşanlı İlçe Başkanı Sayın Halil Özcan son tartışmalara noktayı koydu.

MİLLET PARTİSİ TAVŞANLI İLÇE BAŞKANI SAYIN HALIL ÖZCAN’IN SON TARTIŞMALARLA İLGİLİ DEĞERLENDİRMESİ
MİLLET PARTİSİ FARKINI GÖRÜYOR MUSUNUZ DOSTLAR

Ayasofya’nın tekrar cami olarak açılmasının ardından DİB. Ali Erbaş’ın hutbede söylediği sözler üzerine başlatılan tartışmaları takip ediyorum.
Atatürk’ü anlayabilmek için son dönem Osmanlı tarihini iyi bilmek gerekiyor.O dönemin şifrelerini çözemeyenlerin o dönemde yetişen insanların ruh dünyalarını anlamaları çok zordur.
Ülkesi şamar oğlanına çevrilmiş,bütün emperyalistlerin sofrasında paylaşılmak için can atılan bir devletin vatandaşı olan insanların ruh hallerini bilmeden o dönemin şartlarının yetiştirdiği hele liderlik karizması olan insanları anlayabilmeleri mümkün değildir.
İslami kisve altında faaliyet gösteren kimi kurumların başında olanların kimlerle dirsek temasında olduklarını,birbirleriyle cedelleşirken, mensuplarını birbirlerine düşman ederken perde arkasında kimlerle haşır neşir olduklarını bilmeden o dönemin siyasi,askeri ve bürokratik kadrolarının ruh dünyalarını bilemezsiniz.
Bunları bilmeden yapılan lehde ve aleyhdeki bütün yorumlar eksik veya art niyetlidir.
Atatürk sonrası dönemde CHP nın yaptığı pek çok yanlış politika milletin dindar kısmını Atatürk’e düşman olmaları için kullanılagelmiştir bugüne kadar.
Tek bir konu bile M.Kemal’in milliliğini anlatmaya yeter sanırım.O da o günkü şartlar altında yokluk, imkansızlık, yıllarca süren savaşlar sonunda bitap düşmüş bir millet için hiç bir mandayı kabul etmeyerek hürriyet ateşini yakması,milli mücadele ruhunu etrafındaki mandacılığın Türk milletinin yegane kurtuluşu olacağını savunan insanlara bile kabul ettirip topyekün milleti ayağa kaldırması bugün aleyhte atıp tutan,hayatlarında o dönemi yaşamamış bebelerin anlayabileceği kadar basit bir hadise değildir.
O bakımdan hatalarıyla, doğrularıyla bu meseleyi milleti çatıştırmak için kullanan İslami veya gayr-i İslami akımların içinde yuvalanmış Türk-İslam düşmanlarına fırsat vermemek gerektiğine inanıyor herkesin kendi pozisyonunu göz önüne alarak ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmeye çağırıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.