DOLAR %
EURO %
ALTIN 971,210,54
BITCOIN 4875243,27%
İstanbul
°

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYINDA AV. CUMA NACAR GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYINDA AV. CUMA NACAR GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

Türk Milleti’nin iktidar yürüyüşünü el ele birlikte yapacağız Millet Partisi’nin, ‘Muhteşem Türkiye’yi kurma vakti gelmiştir. Merhum Genel Başkanımız bunun teorisini, metodolojisini ve stratejisini ortaya koymuştur. Şimdi meşrutiyetçi çizgide ‘Muhteşem Türkiye’ hedefimize yürüyeceğiz. Kararları istişare ile, ilimle, hikmetle alacağız. Millet Partisinin iktidar yürüyüşünü el ele birlikte yapacağız.”

ABONE OL
Mart 9, 2022 13:47
MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYINDA AV. CUMA NACAR GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
MİLLET PARTİSİ 11. OLAĞAN BÜYÜK KURULTAYINDA AV. CUMA NACAR GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ
Millet Partisi 11. Olağan Büyük Kurultayı 27 Şubat 2022 Pazar günü Ankara Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Millet partisi genel Başkanı Aykut Edibali’nin vefatı sonrası gerçekleştirilen Olağan Büyük Kongreye Kurultayda Edibali’nin eşi Filiz Edibali “Genel Başkanımız Bilge Lider’e verdiğim sözümü tutacağım son nefesime kadar sizinle birlikte olacağım” diyerek çalışmalara sonuna kadar destek vereceğini söyledi.
Kurultayda konuşma yapan Millet Partisi Genel Başkan Vekili Cuma Nacar, ‘Millet Partisi’nin iktidar yürüyüşü başladı’ diyerek şu mesajları verdi:
Hukuk devletinde bütün vatandaşlara adil davranılır
“Hukuk devletinde kuvvetler ayrılığı vardır. Hukuk devletinde bütün vatandaşlara eşit, tarafsız ve adil bir şekilde yaklaşılır ve davranılır. Gerçek demokrasilerde idare, mahkeme kararı olmadan insan hak ve özgürlüklerini sınırlandıramaz, ortadan kaldıramazken ülkede İçişleri Bakanı ‘Ne mahkeme kararı! Siz yapacağınızı yapın. Mahkeme kararı arkadan gelir.’ diyebilmiştir. Bu söz demokratik hukuk devletinde skandaldır. Böyle bir söz demokratik bir ülkede söylenemez.”
“Demokratik ülkelerde yasama ve yargı organları yürütmeyi denetleyen ve sınırlandıran bir güçken, ülkemizde adeta yürütmenin emrine amade haline getirilmiştir. Gazi Meclis tekrar millet iradesinin tecelli ettiği makam haline gelmelidir.
Yargı personelinin işe alınırken, yürütmenin etki ve nüfus alanına bırakılması ehliyet, liyakat ve başarı kriterleri yerine ‘kart hamili yakınımdır’ ilkesi yargıyı adil ve hukuki iş yapamaz hale getirmiştir.”
Millet iktidarında ehliyet, liyakat ve başarı esas alınacaktır
Gençler yazılı sınavlarda 90, 95, 98 puan alırken sözlüde iktidarın tarafgir tutumu sonucu kaybettirilmiştir. Bu hak mıdır? Beyin göçü hat safhaya çıkmıştır. Millet Partisi iktidarında ehliyet, liyakat ve başarı esas alınacaktır.
İsraf zirve yapmıştır
“Enflasyon, zamlar ve hayat pahalılığı milletimizi hayattan bezdirmiştir.
Devleti yönetenler, milleti tasarruf yapmaya çağırırken kendileri ‘itibardan tasarruf olmaz’ diyerek har vurup harman savurmaktadırlar. İsraf zirve yapmış bulunmaktadır. Sürekli yeni makam araçları siparişi veriliyor. Ne olur birkaç yıl aynı araca binseniz! Türkiye cumhurbaşkanının uçak filosu 16 adet. Japonya devlet başkanının uçak filosu 2 adettir. Bu nasıl ikircikli bir davranıştır?”
Bu nasıl ‘Nas’tır
“Devletin dış borçları 18 yılda 131 milyar dolardan 435 milyar dolara fırlamıştır. 18 yılda ödenen toplam borç faizi ise 602 milyar dolardır. Bu nasıl ‘nas’tır?”
“Millet Partisi iktidarında din istismarına da din düşmanlığına da geçit verilmeyecek bir laiklik uygulanacaktır. Dini değerlerimiz ve kutsal değerlerimiz istismar edilmeyecektir.
BOP eş başkanı olmak Müslüman ve Türk devlet adamına yakışıyor mu?
“AKP iktidarı dış politikada ‘sıfır sorun’ derken sorunsuz bir komşu ülke kalmadı. Şam’da Cuma namazı kılınacaktı hani ne oldu?
Millet Partisi iktidarında biz sadece Türk Milleti’nden emir alacağız. Biz BOP eş başkanı olmayacağız. BOP eş başkanı olmak bir Müslüman’a bir Türk devlet adamına yakışıyor mu?…”
Bunlar muvaza partileridir
“Bu iktidarda danışmanlık yapan, dışişleri bakanlığı yapan, genel başkanlık yapan ve başbakanlık yapan bir zat bir parti kurdu. Sen, o iktidar o kadar yanlış yaparken ne yapıyordun?
Bu iktidarda bakanlık yapan bir arkadaş da bir başka parti kurdu.
Bunlar muvaza partileridir. Bunların mevcut partilerinden bir farkı yoktur.”
Bu gasp ittifakı olur
“Sloganlarımız taklit edildi, gasp edildi. Adımız gasp edildi. Adımız bir ittifakın adına -Millet ittifakı- verildi. Bu nasıl bir hukuk devleti? Bu arkadaşlarımız önce özür dileyecekler sonra ittifakın adını değiştirecekler aksi halde bunun adı ‘Millet İttifakı’ olamaz; gasp ittifakı olur.”
Türk Milleti’nin iktidar yürüyüşünü el ele birlikte yapacağız
Millet Partisi’nin, ‘Muhteşem Türkiye’yi kurma vakti gelmiştir. Merhum Genel Başkanımız bunun teorisini, metodolojisini ve stratejisini ortaya koymuştur. Şimdi meşrutiyetçi çizgide ‘Muhteşem Türkiye’ hedefimize yürüyeceğiz. Kararları istişare ile, ilimle, hikmetle alacağız. Millet Partisinin iktidar yürüyüşünü el ele birlikte yapacağız.”
Kongrede Av. Cuma Nacar oy birliği ile Genel Başkan seçildi.
Millet Partisi Genel Başkanlığı
Basın Bürosu
Haber :Haber Nöbeti

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.