Haber Nöbeti

organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

reklam

MHP Lideri Bahçeli’den Kurban Bayramı mesajı

MHP Lideri Bahçeli’den Kurban Bayramı mesajı
69 views
30 Temmuz 2020 - 17:06

MHP Genel Başkanı Bahçeli, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Dini ve milli bayramların bizi biz yapan, bizi kökümüze tarih ve maneviyatın kılcal damarlarından geçerek bağlayan, bununla da kalmayıp muazzez kucaklaşmaları tahkim ve takviye eden müstesna dönemler düşün belirten Bahçeli, “Bayramlar Bağımlı, tutsak, yenik ve sömürgeleşmiş toplum veya milletlerin ne kutlayacakları bir bayramı ne de ulaşacakları bir istikballeri vardır. Özellikle ifade etmeliyim ki, ağır yapısal ve çevrimsel krizler yaşayan, derin manevi kaoslara kapılan amaçlı ortak paydaları küçülmüş, ortak yardımlık ve ati beklentileri ölümcül yaratıyor. Bayramlarımız Türk milletinin barış, huzur, kardeşlik ve kaynaşma hazinesidir. Bu yönüyle bayramlar şuurunun kökleşmesini sağlar, milletsiz ve milliyetsiz kumpasların kazınıp atılmasını temin eden imkan ve irade kaynağıdır. Ne üzücüdür ki, Türk ve İslam coğrafyaları bugün istikrarsızlık içinde bocalıdır. Emperyalist operasyonlarla boğuşmaktadır yüz milyonlarca masum soydaşımız ve din kardeşimiz ”ifadelerini kullandı.

“Esef verici bir durumdur ki, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif kinlerini pusula yapmak çevreleri, yüz kullanımını nefretle çalışmak kötü niyetlileri deşifre etmekle kalmamış, bunların ipliğini pazara çıkarmıştır”

İslamofobi ile Türkofobi’nin hızla tırmanış halinde olduğunu kaydeden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kimi zaman diplomatik zorbalıklar, kimi zaman siyasi zorlamalar, kimi zaman ekonomik ablukalar, kimi zaman da tarihi husumetler devasa bir medeniyet birikiminden, dev bir kültür ve inanç müktesebatından intikam için kuyruğa görelerin hüviyeti bellidir. Esef verici bir durumdur ki, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif kinlerini pusula yapmış çevreleri, yüz kullanımını nefretle etkiler kötü niyetlileri deşifre etmekle kalmamış. Bu vesileyle Kurban Bayramı öncesi milletimize bir başka bayram yaşatan, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif’in açılış görüşünüzü mutlaka doğru ve şimdi bir tutum sergileyen Sayın Cumhurbaşkanımıza da gönülden teşekkür ediyorum. İstanbul’un fethiyle zirveye tutunmuş, Türk tartanlarının hüküm ve hükümran karakteri sürekli tariz, taciz ve tahriklere maruz kalmıştır. Karşımızdaki iç karartıcı tablo bir bakıma biteviye süregelen medeniyetler ve milletler mücadelesinin ne kadar karmaşıklaşıp kökleştiğini fazlaca sorun gerek ve yer bırakmadan teyit ediyor. Türk milleti asırlardır irili ufaklı pek çok dış tazyik ve baskılarla oyalanmış, hırpalanmış, bazen de hücuma uğramıştır. Büyük milletlerin tarihi seyahatinizde bu dönem dönemler her zaman vardır ve bundan sonra da kaçınılmaz bir şekilde bulunmaktadır. Ancak daha tuhafı içimizden çıkan, bizdenmiş gibi görünüp de karşımıza geçen, toplu saldırı ve suikastlara refakat eden kimlik ve kişilik kaybıyla malul odakların affı mümkün olmayan namertlikleri ve nimet bilmezlikleridir. Ayasofya’nın müze kalmasını isteyen müzelik ve müzayedelik siyaset ve sivil toplumun üyeleri arasında arasındadır. Terör örgütleriyle demokrasi kisvesi altında dostluk ve yakınlık kuran işbirlikçiler bunlardan işbirliğidır. Tarihsiz, tabansız ve tahammülsüz siyasi güruhun bunlardan olduğu yoktur. Egemenlik haklarımız istiklal şerefimizin vazgeçilmez ön şartıdır. Hiç kimse, hiçbir odak bundan en küçük taviz veya tavsama beklememelidir. ”

“Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri muhtevasında sanal uçurumlar oluşturmak en hafif tabirle soysuzluktur”

Türkiye Cumhuriyeti’nin egemen, milli ve üniter bir devlet olduğunu belirten Bahçeli, “Tarihi, nifak üretimi ve seri ihtilaflar için tahrip etmek, ecdadımız ve büyük değerlerimiz ile ilgili sorumarlık değil, milletimize karşı büyük bir saygısızlık ve suçtur. Anıtkabir ile Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif hattında kutuplaşma oluşturmak, bölücülük yapmak, Fatih Sultan Mehmet Han’ın vakfiyesi ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetleri muhtevasında sanal uçurumlar oluşturmak en hafif tabirle soysuzluktur. Türkiye dünyası içinde etkili çetin ve zorlu şartlarında olağanüstü bir diriliş ve yükseliş azmiyle ilgili çıkmaktadır. Gayret ve kahramanlıklarla devam ediyor. Libya’da, Suriye’de, Irak’ta, Doğu Akdeniz’de, hatta yurdumuzun onu köşesinde milli ve ahlaklı politikalarla bekamıza, güvenliğimize, egemenlik haklarımıza, elbette tarihi mirasımıza meşru ve hukuki sınırlar dahilinde dahil çıkmanız gerekir. Nerede bir mazlum varsa, nerede hakkı yenmiş, barış ve huzura susamış bir mağdur oradasa Türkiye bütün gücüyle oradadır. İçiş ve ihanet cephesinin rahatsızlığı nitekim bundandır. Ancak Türkiye durmayacak, engellere takılmayacaktır. Bayramların coşkusuyla, milli birlik ve dayanışma ruhunun cesaret ve ferasetiyle hedeflerine adım adım vasıl öncelik. Cumhur İttifakının muteber ve muhterem iradesi bunu sağlamaya hem mecbur hem de muktedirdir. Covid-19 hastalığından önce belki arzuladığımız, ümit ettiğimiz bayramlaşmalar yaşanmasa da, manen ve gıyaben aziz darı evlatları her gün bayram yerine çevirecektir ”dedi.

“Yeni ipucu korona virüs salgınından dolayı kısıtlı şekilde yapılan hac farizasının hüznü imanlı yüreklere hakim olsa da, Allah’tan niyazım gelecek yıl bu ibadetin yine eskisi gibi ifa edilmiyor”

“Bayram manevi ihtişamdır” diyen Genel Başkan Bahçeli olarak kaydetti:
“Bu ihtişamın yeni sorunlara davetiye çıkarmanız için öncelikle ve bu seferlik daha sosyal mesafelerin muhafazasına hepimizin dikkatle önem vermesi samimi dileğimdir. Sevdiğinizyle bayramlaşmak için yola çıkın vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları olabilir ve mal güvenliği altında bir diğer mühim ve önemsenmesi lazım gelen husustur. Yeni ipucu korona virüs salgınından dolayı kısıtlı şekilde yapılan hac farizasının hüznü imanlı yüreklere hakim olsa da Allah’tan niyazım gelecek yıl bu ibadetin yine eskisi gibi ifa edilmiyor. Bu duygu ve düşüncelerle Cenab-ı Allah’a manen yaklaşmanın ve yakınlaşmanın muazzam bir fırsatı olan kurban ibadetimizin kabulünü içtenlikle diliyorum. Yurt içi ve yurt dışı hayat ve görüş mücadelesi veren aziz vatandaşlarımın, Türk ve İslam aleminde bir sancak gibi yükselen bütün kardeşlerimin Mübarek Kurban Bayramı’lı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah birliğimizi aratmasın, dirliğimizi azaltmasın, var olan düzenimizi hiçbir zaman aksatmasın. ”

.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.