Haber Nöbeti

reklam

Mahkum ediliyoruz!

Mahkum ediliyoruz!
Mustafa TEMİZER
Mustafa TEMİZER( mtemizer@habernobeti.com )
121
05 Ağustos 2019 - 8:26

MAHKUM EDİLİYORUZ!

Siyasiler, toplumun ortak değerlerini istismar etmeye devam ediyor. Milletin sesi olan Millet Partisi’nin ismi, sloganları, söylemleri iktidar ve muhalefet partileri tarafından istismar aracı olarak kullanıldı.
Millet Partisi 24 Haziran genel seçimlerine sokulmadı. Tüm değerlerimiz gibi Millet Partisi’nin adı “Millet” kavramı da “Millet Bahçesi”, “Millet İttifakı” olarak kullanılmak suretiyle istismar ediliyor. Millet istismarcılara mahkum ediliyor.
Yöneticiler, tek görevleri park ve bahçe yapmakmış gibi sürekli millet bahçelerinden bahsediyor. Park ve bahçeler, çalışan, üreten, yorulan, dinlenme, eğlenme ihtiyacı duyan toplumlar için önemli bir ihtiyaçtır.
Ancak; İnsanların çalışma alanlarını daraltırsanız, onları çalışmaktan ve yorulmaktan alıkoyarsanız; park ve bahçelerin pek önemi kalmaz. Buralar insanların dinlendiği, hoşça vakit geçirdiği yerler olmaktan çıkar. Boş gezenler tarafından her türlü olumsuzluğun yaşandığı yerler haline gelir. Halk arasında kullanılan ”Boşluktan marazlık (güç, sıkıntılı, huzursuzluk) doğar.” Sözünün gerçekleştiği yerler olur.
İnsanların çalışıp üreteceği, yorulacağı fabrikalar açmayan, var olan fabrikaları birer birer kapatan, insanların işsiz kalmasını, ülkede işsizliğin hızla artmasını sağlayan, bir buçuk milyona yakın üniversite mezunu genci işsiz bırakanların; açtığı üniversitelerle, yaptığı yollarla, millet bahçeleriyle övünmesi aklın kabul edeceği bir durum değil.
İşsiz, güçsüz insanların gezip eğlendiği millet bahçelerinde hangi mutluluk tablolarını görmeyi hayal ediyoruz? Çalışmayan, boş gezen insanlar millet bahçelerini hangi amaçla kullanır?
Kayseri’de kurulan uçak fabrikasını, 1930 -1940 yılları arasında 5 ayrı tipte 134 adet uçak üreten fabrikayı, Kayseri Hava İkmal Bakım Merkezini geliştirip modernize etmemek. Satılan diğer fabrikalar gibi kapatmak, yerine millet bahçesi yapmak ne demektir?.. Var olan fabrikaların kapatılması, yeni fabrikaların açılmaması; yatırımların yollara, millet bahçelerine … yapılması kime hizmettir? Eğer amaç millete hizmetse fabrika mı, millet bahçesi mi öncelikli olmalı?..
Sözde milletin vekilleri, yöneticiler neden insanların çalışıp, üreteceği, yorulacağı, dinlenme ihtiyacı duyacağı fabrikalar kurmazlar? Kiliselerin temel atma törenlerinde boy gösterenler. Neden kurdukları ve kuracakları fabrikalardan bahsetmezler de millet bahçelerinden bahsederler?.. Dünya, kurulan fabrikalarla gelişip kalkınırken kimler bizi, millet bahçesine mahkum ediyor?..
Yetkililer milleti; biz de kendimizi kandırmayalım!.. Çalışmayan, üretmeyen, yorulmayan, işsizlik oranının yüksek olduğu toplum için millet bahçelerinin önemi var mı?.. Önce fabrika kurmak, iş imkanı (istihdam) yaratmak, üretmek, yorulmak gerekmez mi?.. Sonrasında dinlenmek için park ve bahçe lazım değil mi?.. Başka türlü bu bahçeler amacına uygun olarak kullanabilir mi?..
Milletimizin uyanması, yöneticilerimizin basiretle hareket etmesi (Yanılmadan gerçekleri görebilmesi, gelecekle ilgili sezgi, uyanıklık, anlayış, kavrayış ve vizyon sahibi olması) dilek temenni ve duasıyla…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.