Haber Nöbeti

organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

reklam

Dünya devlerinden peş peşe kritik karar! Samsung da üretimi durdurdu!

Korona virüsünün etkili olduğu şehirlerde üretim tesisleri de tedbir amaçlı geçici olarak kapatılıyor. Huawei, Xiaomi, Foxconn, Samsung gibi devler geçici tedbirden olumsuz etkilenmeye başladı.

Dünya devlerinden peş peşe kritik karar! Samsung da üretimi durdurdu!
58 views
28 Ocak 2020 - 18:10

Tüm dünyayı korkutan Çin’deki korona virüsü salgını teknoloji dünyasını da derinden etkileyecek gibi. Dünyanın üretim üssü olması Çin’i çok kritik bir noktaya taşımış durumda.

EKONOMİ DE ETKİLENDİ

Wuhan kentinde vahşi hayvan pazarlarında başladığı tahmin edilen corona virüsü salgını nedeniyle Hubey eyaletinde 40 milyondan fazla kişinin karantina altında olduğu bildiriliyor. Ölü sayısı 80 olurken vaka sayısı 3 bini geçmiş durumda. Çin’de birden fazla eyalette karantina tedbirinin uygulanması beklenirken ülkemiz dahil pek çok ülkede korona virüsü vakası görülmüş durumda.

SAMSUNG DA ÜRETİMİ DURDURDU

Gelen bilgilere göre salgının yaşandığı kentlerdeki büyük üretim tesisleri tedbiren geçici olarak kapatılıyor. Tesislerin Foxconn, Samsung, FMCG, Johnson&Johnson gibi büyük isimlere ait olduğu ifade ediliyor.
Foxconn dünyanın en büyük elektronik imalat hizmetleri sağlayıcısıdır. ve Çin'in en büyük ihracatçılarındandır.

Tedbirin 1-2 hafta sürmesi beklenirken elbette bu süre salgının şiddeti ile doğrudan alakalı. Eğer yetkililer salgına yeterli şekilde müdahale edemezse hem bu sürenin uzaması hem de diğer kentlerdeki tesislerin de kapatılması söz konusu.

Şimdilik net bilgiler vermek mümkün değil ancak uzun süreli ve geniş çaplı üretimin durdurulmasının stoklara ve fiyatlara nasıl etki edeceğini zaten okuyucularımız tahmin edecektir.

XİAOMİ, ÇİN’DEKİ MAĞAZALARINI KAPATTI

Çin’in en büyük elektronik üreticilerinden Xiaomi, hızla yayılan yeni tip corona virüsü nedeniyle ülkedeki fiziksel mağazalarını birkaç gün boyunca kapalı tutacağını duyurdu.

HUAWEİ KONFERANSI İPTAL ETTİ

Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei de geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, merkezi Shenzhen’de gerçekleştirmeyi planladığı geliştirici konferansı HDC Cloud 2020’nin ertelendiğini duyurmuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.