Haber Nöbeti

organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

reklam

Aykut EDİBALİ kimdir?

Aykut EDİBALİ kimdir?
Mustafa GÖKTEKİN
Mustafa GÖKTEKİN( mgoktekin@habernobeti.com )
112 views
24 Ocak 2020 - 11:07

AYKUT EDİBALİ KİMDİR?

Aykut Edibali Kimdir? Sorusu ile başlayınca pek çok okurumuz hakkında neler yazacak diye merak edecek biliyorum. Lehte mi yazacak aleyhte mi? Biz yazalım siz karar verin.
Kendi kendimize ve Aykut Edibali’yi bilenlere soralım; Aykut Edibali kime ait? En çok onun üzerinde hakkı olan kim ya da kimler?
Aykut Edibali’nin kaç kardeşi var? Babasının vukuatlı nüfus kaydına bakarsanız veya annesinin nüfus kaydı size kaç kardeşi olduğunu söyler. Tabii olarak bunlar anne ve babasının çocuklarıdır.
Aykut Edibali’nin kaç çocuğu var? Sorusuna da nüfus kayıtları size söyler.
Millete mal olmuş insanların, tarihe mal olmuş insanların kaç evlatlarının olduğunu, kaç kardeşleri olduğunu ise nüfus kayıtlarına bakarak bilemezsiniz. Onların tarihe mal olmuş İnsanların kardeş veya evlatları nüfus kayıtlarında yazmaz. Onların, evlatlarını ise tarihin sayfaları ve ilim adamlarının araştırmaları söyler.
“Büyük insanları ve yağlıboya resimleri uzaktan seyredeceksin.” Diye meşhur bir söz vardır. Onları yakından baktığınızda kendiniz gibi bir insan görürsünüz. Büyük adamların çocukları için babaları ne ifade eder? Onlar için sadece babadır. Koca olarak eşinin gözünde sadece ve sıradan bir kocadır. Belki de daha azı kim bilir? Kardeşler içinse sıradan bir büyük ağabey veya küçük kardeş olabilir.
Büyük adamlar ailesinden olanlara göre, sade bir baba, kardeş veya evlat, eş olabilirler fakat mâl oldukları millet için ailesi ve biyolojik yakanları için ifade ettiklerinden çok fazla şeyler ifade ederler.
Aykut Edibali, insan olarak Sandıklı eşrafından Ali amca ile Rahime Teyzenin oğlu, Ferit, Sait ve Edibe Hanım’ın Ağabeyi ve kızlarının oğullarının babası olabilir ama Müslüman Türk milletinin 50 senesine yetiştirdiği, öğrettiği, eğittiği insanlar ile birlikte damgasını vurmuş bir lider, Ağabey ve Kardeştir.
Yanında olanlarla, bırakıp giden ve yolunu değiştiren sayısı belirsiz insanların; düşünen ve aklını kullanan herkesin ortak kanaati-eğer aklını ve vicdanını kiraya vermemişse- hem bunca insanın üzerinde ve hem de milletin kaderinde emeği ve büyük bir hizmeti vardır. Türk siyasi hayatına, milli davalarına hesap edemeyeceğimiz kadar müspet ve büyük tesiri vardır.
Evet, bu gün insanlar Aykut Edibali’ye karşı vefasızlık yapıyor olabilirler. Millet Aykut Edibali’nin düşünce ve hareketine yeterli desteği vermemiş ve vermiyor da olabilir. Bunların hepsi doğrudur. Hatta bu gün ve yarın Aykut Edibali’yi anlamıyor ve çok geçte anlayacak da olabilirler-Dilerim Allah’tan öyle olmaz.-. Buda doğrudur. Lakin tarih mutlaka Edibali hakkında hükmünü verecektir, hakkını teslim edecektir.
Aykut Edibali bu gün evlat, kardeş ve baba olmasının yanında sayısını kimsenin bilemeyeceği kadar dava kardeşleri ve evlatları, yeğenleri vardır. Çünkü o bu milleti seven, milletin geleceği ve istikbali için yüreğinde endişe taşıyan bütün Yeniden Milli Mücadelecilerin-Millet Partililerin ve daha çoklarının ağabeyi ve evlatlarının amcasıdır. Onun kardeşlerinin ve yeğenlerinin sayısını kimse bilemez.
Onun adını bilen ve bilemeyen millet evlatlarının hemen her birinde yaptıklarıyla ve başardıkları ile hakkı hukuku vardır. Dünyanın neresinde ıstırap duyan Müslüman Türk varsa onun onlarla ilgili bir sözü ve bir çalışması vardır. Bu gün Kıbrıs Türkü Rum’a teslim edilmemişse Onun Kıbrıs ile ilgili çalışmalarının ürünüdür.
Türkiye’nin tek ve gerçek ittifakının mimarı ve banisi odur.
Bu gün insanımız göğsünü gererek; “Ben Müslüman’ım, Ben Milliyetçiyim.” Diyebiliyorlarsa, onun çocuk denilebilecek genç yaşlarda Ehli Sünnet düşüncesini genç beyinlerle paylaşmasının ve o insanları sahabe anlayışı içinde kardeş olmalarını temin etmesi, Hakkın huzuruna durmaları için arkadaşları ile birlikte yaptığı çalışmaların ürünüdür. İnsanların Müslüman olduğunu söylemekten utandığı 1970’li yılların başlarında ve öncesinde ki, günlerde onun arkadaşlarının genç yaşlarında cami ve cemaatle buluşması ve göğüslerini gererek ben Müslüman’ım demelerinin semeresidir.
Aykut Edibali, genç yaşından bu günlere kendini etrafını aydınlatmak için tüketen bir mum gibi etrafını aydınlatırken, kendini tüketmiş; hem kendisi ve hem de kardeşlerinin ahret sermayesi biriktirmesini temin etmiş günümüzün büyük bir Milliyetçi, büyük bir Müslüman ve büyük bir dava adamıdır.
Aykut Edibali halen Genel Başkanı olduğu Millet Partisi’nin dostları için bir genel başkandan çok daha fazlasıdır. O Gösterdiği yolu takip eden kardeşlerinin genel başkanı olmakla birlikte ağabeyidir aynı zamanda!
Ülkenin, Muhteşem Türkiye’nin kuruluşunun yegâne yolu onun gösterdiği yoldur. O yol bugün ve yarın, yarından sonra ne zaman takip edilirse insanları Muhteşem Türkiye’ye götürecektir. Çünkü Onun rol modeli İnsanlığın Efendisidir.Onun Rol modeli aynen ifade ettiği gibi “Rehberde belli liderde bellidir.” O rehber Aykut Edibali’nin ve kardeşlerinin rehberi lideri Hz. Muhammed Mustafa’dır. O yolun 21. Yüzyıldaki yol göstericisi de Aykut Edibali’dir.

Mustafa Göktekin

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.