Haber Nöbeti

organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

reklam

AĞUSTOS AYINDA YÜCE MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN ZAFERLERİ

AĞUSTOS AYINDA YÜCE MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN ZAFERLERİ
Yahya DEMELİ
Yahya DEMELİ( ydemeli@habernobeti.com )
94 views
25 Ağustos 2019 - 19:05

AĞUSTOS AYINDA YÜCE MİLLETİMİZİN VE ORDUMUZUN ZAFERLERİ
Yahya Demeli

Şanlı tarihimize mühür vuran zaferler haftasındayız. Tarihi şeref, kahramanlık ve zaferlerle dolu olan yüce milletimizin önemli dönüm noktalarından biridir ağustos ayı. Malazgirt’ten Sakarya’ya, Büyük Taarruza, bizi biz yapan kahramanlık destanlarının ve zaferlerimizin ayıdır ağustos…
Tarih bilgisi kimliğimizi pekiştirir. Tarihini bilmeyenler geleceğine yön veremez, sağlıklı bakamazlar. Tarih bir milletin geçmişi ile geleceği arasındaki köprüdür. Özgürlükler, insanlık, barış ve adalet uğruna mücadele veren Türk milletinin tarihi şerefle, şanla kahramanlıklarla doludur.

Şu bir gerçek ki, asırlardır içerisinde yaşadığımız vatanın temelleri nice bedeller ödenerek atılmıştır. Bu vatanı bize emanet eden kahraman şühedaya rahmet diliyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türk tarihinde birçok dönüm noktaları ve önemli günler vardır. 26 Ağustos 1071’de atamız Alpaslan’ın önderliğinde Anadolu’ya Türk mührü vuruldu… 26 Ağustos 1922’de vatan düşmanlardan kurtarılarak bağımsızlığımız kazanılmıştır.

Türkler tarihte, güçlü orduya sahip oldukları dönemlerde devlet de millet de güçlü olmuştur. Ordunun zayıf dönemlerinde ise devlet güçsüzleşmiş sıkıntılar, saldırılar ve vatan bölme faaliyetleri başlamıştır… Millet ve devlet düşmanları dünden bugüne milletimiz ve ordumuz üzerindeki düşmanlıklarından vaz geçmemişlerdir. Tarihte milletimizden tokat yiyenler, kin ve intikamlarını, haçlı zihniyetlerini günümüze kadar taşımışlardır. Bugün ülkemiz üzerinde oynana değişik oyunlar da bunların sonucudur. Amaç Türk milletini, İslam dünyasındaki saygınlığını yok etmek, İslamın sancaktarlığından düşürmek, mazlum milletlerin hamisi olmasını engellemek ve bu aziz vatan topraklardan Asya bozkırlarına sürmektir.

Türkiye, dünyanın en hassas coğrafyasında yer alan bir ülkedir. Bugün milletimize ve İslam’a karşı kurgulanmış bir küresel senaryo vardır. Emperyalistler bu bölgede tam egemenlik sağlama adına terör, etnik ve mezhep ayrışmasını körüklemektedirler. Din, devlet, vatan düşmanlarının “böl, parçala, yut” oyunlarını oynamaktadır. Türk milleti ve ordusu inşallah bu oyunları bozacaktır.

Kahraman yüce Türk milleti ve ordusu tarih boyu mazlum milletlerin gönlünde muazzam bir taht kurmuş, onlar için bir kurtuluş ümidi ve meşalesi olmuştur. Türkiye’nin en büyük güvencesi ise, her zaman kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri olmuştur ve olacaktır.

Tarih, dava adamlarının omuzlarında yükselir ve yazılır. Türk milleti tarihe nam veren yol gösteren hasletlerine bir an önce dönmeli ve bunları hayata geçirmelidir ki, etkin güç olduğunu göstersin. Artık gazi Milletimizin ve ordumuzun zafer yürüyüşü başlamalıdır.

“Türk Milletinin varlık ve bekasının” devamı, “Muhteşem Türkiye” sevdamız için birliğimize, kardeşliğimize, değerlerimize, kültürümüze, devletimize ve ordumuza sahip çıkmaya, milletimizi uyarmaya, dostunu düşmanını öğretme çabasına her an ihtiyaç duyulmalıdır. Artık Türkiye dünyada ve bölgesinde etkin güç merkezi durumuna gelmelidir. Hedefimiz, tarihi Misyonumuzun ne olduğunu anlayarak, tarihi mirasımızı yok etmeden, değerlerimizi ve zaferlerimizi yarınlara taşımak olmalıdır.

Ordusuna, vatanına, özgürlüğüne ve şerefine büyük önem veren Türk Milleti’nin, milli varlığı ve istiklali uğruna gösteremeyeceği kudret, yapamayacağı fedakârlık yoktur. Türk milleti tarih boyunca pek çok iç ve dış tehdide karşı disiplinli, güçlü, dinamik ve caydırıcı ordusuyla cevap vermiştir, günümüzde de vermektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri, gücünü milletinden alarak görevini her zaman en doğru biçimde yerine getireceğine inancımız tamdır.
Yüce Türk Milleti mazlumların, İslamın son kalesi, son sözüdür.

Allah devletimizin ve milletimizin kudretini daim; kılıcını keskin eylesin. Direnişin, diriliş neslinin sancağı olan Türk ordusunu düşmanlarına karşı muzaffer kılsın. Bu vesileyle milletimizin yaklaşan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, gazilerimizi saygıyla selamlıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir.